K Ö Z L E M É N Y

Történelmi jelentőségűnek tartom a mai napot, amelyen a nemzeti oldal mérföldes lépést tesz előre azon az úton, amely során a magyarság végre kezébe veheti a saját sorsát. Dr. Morvai Krisztina büntetőjogászt kértük fel arra, hogy jövő júniusban álljon a párt listájának élére, és vigye be a nemzeti gondolatot az Európai Parlamentbe. Mivel a válasz pozitív volt, így holnaptól lehetőségünk nyílik arra, hogy országjárásunk során ennek fényében keressük fel a megyeszékhelyeket. Az előadások és az egész uniós kampányunk során a magyarság érdekeinek szolgálata és az emberközpontú közélet igénye adja elképzeléseink fundamentumait. Szeretnénk a saját gondolatainkat elmondani, az emberek tapasztalatát megismerni, kérdéseiket összegyűjteni, hogy még az idén egy olyan uniós programmal állhassunk elő, amely alkalmas értékeink és érdekeink képviseletére, és amely végre utat vág a hazai, EU-val kapcsolatos hazugságok és maszatolások erdejében.europa_parlament_morvai_krisztina_jobbik

Fontosnak tartom elmondani, hogy a mai naptól nem csupán egy uniós siker felé vezető út kezdetét várjuk, hanem a hazai közélet letisztulásának megindulását is. Morvai Krisztina és jobbikos képviselőtársai ugyanis csak akkor tudják hazánkat hatékonyan képviselni majd, ha mögöttük egy erős és stabil ország ad hátteret. Az országjárásunk és az előttünk álló időszak így nem csupán az EU-ról, hanem elsőként és leginkább Magyarországról és a magyar emberekről szól majd. Nem titkolt célunk, hogy a hazai politikában meglévő hamis törésvonalakat felülírjuk. A jelenlegi jobboldali-baloldali választóvonal ugyanis hamis, és ezért képtelen kezelni jelenünk és jövőnk valódi problémáit. Itt az ideje, hogy végre mindenki kijöjjön a napra, és megnézhessük, hogy a valódi barikádnak, amelynek egyik felén a globalisták, másikon a nemzetiek állnak, melyik oldalára sorakozik fel. Mi megmutattuk magunkat, és rá fogunk kényszeríteni mindenkit, hogy ugyanezt megtegye.

Az EU kérdése a médiában egyfajta tabunak számít, kizárólag jót és szépet hallani róla, így nem csoda, ha az emberek fejében, akik mindezeket a gyönyörűségeket nem tapasztalják a mindennapokban, zavar keletkezett. Az egyoldalú tájékoztatás ellenére azonban egyre többen vannak azok, akik felismerik a tényt: az EU nem egy jótékonysági intézmény, ahogy azt 2003-ban a hazai politikai elit beállította, hanem egy, a globalizmus nagy versenyében igencsak nyögdécselő szervezet, amely számára Kelet-Európa piaci- és munkaerőgyarmatként tételeződik. Sajnálatos, hogy Brüsszel ebbéli tervét a szolgai vezetésű Magyarországon érvényesítette leginkább.

Magyarország a 2004 óta eltelt négy évben az Unió legszomorúbb barakkjává vált. Ennek legfőbb felelőse azonban nem Brüsszel, hiszen az a maga szemszögéből csupán érvényesítette az érdekeit. A fő felelős az a magyar politika, amely felöleli a teljes Parlamentet, és amely elsőként az embereket félretájékoztatva, hamis optimizmusban tartva tuszkolta be Magyarországot az EU-ba, hogy aztán ott a legpuhább tagállamként viselkedve rendre lemondjon a minden más nemzet részéről tanúsított kemény érdekképviseletről. Ennek díszes példája volt a lisszaboni szerződéssel kapcsolatban mutatott egyhangú és betegesen eminens parlamenti szavazás tavaly decemberben. Szükségét érezzük ezért annak, hogy mielőbb készüljön egy átfogó és alapos elemzés, egy szaldó a csatlakozás valódi mérlegéről, amelynek szinte borítékolható negatív végeredményével szembesíteni kell a teljes magyar társadalmat.

Morvai Krisztina személyében megtaláltuk azt az embert, aki a legalkalmasabb arra, hogy Magyarországgal végre ne csak aláíróként, hanem kemény tárgyalófélként, érdekképviselőként számoljanak. A szervilizmus évtizedek óta gyűrűző hagyományának végre megálljt kell parancsolni a diplomáciában. Egy igazi érdekvédőre, jogvédőre, egy harcos típusra van szükség, mert aki a lélegzetvételért is bocsánatot kér, attól előbb-utóbb a levegőt is elveszik. Morvai Krisztina széles és komoly nemzetközi tapasztalatokkal bír, a 2006. októberi események során tanúsított tevékenysége nemzetközi elismertségű, Magyarország egyik, ha nem a legnépszerűbb civil közéleti szereplője. Négy éven át dolgozott szakértőként az ENSZ-ben, és egy évet töltött Strasbourgban az Európai Emberi Jogi Bizottság jogászaként. Angliában szerzett tudományos fokozatot, az Egyesült Államokban volt vendégtanár. Egyetemi docensként dolgozik, emellett három gyermek édesanyja. Rátermettségét nincs szükség bizonygatni. A Jobbik biztos abban, hogy Morvai Krisztina vezetésével olyan képviselőket küldhet majd az EP-be, akik biztosítják a markáns magyar jelenlétet, és hogy ezzel új korszakot, szebb jövőt nyithatunk hazánk európai jelenlétét illetően.

Vona Gábor,
a Jobbik elnöke

Teljes cikk itt>>>

Nincsenek megjegyzések: